Jednoduché zdravé sušienky za 20 minút na stole

Zdravé, chutné, rýchle, jednoduché a rozplývajúce sa na jazyku. To je definícia týchto skvelých sušienok, po ktorých nenájdeš ani omrvinku. Ideálne na poobedné chrumkanie ku kávičke alebo čajíku alebo, keď sa ti náhle ohlási návšteva. Už nikdy nemusíš kupovať nezdravé keksíky z obchodu. Upeč si vlastné sušienky plné samých zdravých surovín. Stačí ti pár minút a hotovo :)

Čo budeme potrebovať?

  • 120g masla alebo 50g kokosového oleja
  • 30g stéviového cukru (prípadne cukru z kokosových kvetov)
  • 1 lyžica medu
  • 1 lyžička sódy bikarbóny
  • 190g celozrnnej „špeciál“ múky

Ako budeme postupovať?…Je to veľmi jednoduché :)

1. Všetky ingrediencie zmiešame a robíme malé guľky. Guľky jemne obalíme v múke aby sa nelepili, keď ich vidličkou roztlačíme. Takto nám vzniknú sušienky.

2. Pečieme na 180- 200° asi 10- 12 minút. Po dopečení necháme vychladnúť, aby trocha spevneli. A už len ponúkame najbližších, či pochutnávame si so šálkou kvalitného čaju :)

fitshaker_blog_susienky1

fitshaker_blog_susienky2

fitshaker_blog_susienky3

Príjemné, sladké zobkanie, priatelia. :)

 

Ďalšie chrumkavé dobrôtky, ktoré si zamiluješ:

Bezlepkové trojuholníčky z 3 surovín

Čo namiesto čipsov? Úžasný chrumkavý cícer!

Syrovo-mrkvové praclíky

Patrícia Čeľovská

Od svojho detstva obľubujem varenie, pečenie a rôzne domáce práce. V mojich 15-tich rokoch som vážila dosť veľa. A vzhľadom na môj veka bola moja kondícia na veľmi nízkom bode, nehovoriac o tom, že moje zdravie na tom tiež nebolo najlepšie. V tom čase som si povedala dosť a zmenila som svoj život od základov. Všetko sa to začalo samotným prístupom k mnohým okolnostiam. Snažila som sa nebyť lenivá a mať viac pohybu. Postupne som si upravovala aj jedálniček, ktorý do dnes obsahuje viac ovocia, zeleniny, vlákniny, zdravých tukov a podobne. Takýto systém sa mi úspešne darí udržiavať už pár rokov, vlastne, nie je to o udržiavaní, je to už celé o zvyku. Počas tohto obdobia sa mi podarilo schudnúť cca 20 kilogramov. Teraz sa cítim zdravšie, veselšie a všeobecne lepšie. Robím to čo ma tak baví a to je fotografovanie a príprava rôznych jedál.
Patrícia Čeľovská

Článok bol pridaný dňa 31/05/2015 a zaradený do kategórie: ReceptyZdravé chrumkanie   |   Autor: Patrícia Čeľovská

Komentáre