Gratulujeme! Máš už odcvičené!

Video sme ti práve pripísali do tvojho kalendára

Chceš si zacvičiť toto video?

Aktivuj si členstvo a získaj tak prístup k videám a mnoho ďalšieho...

HARMÓNIA TELA A DUŠE 2020 - Hormonal balance joga

Zuzana Klingrová
Zuzana KlingrováYOGA
Stredná
156 kcal
5.0
50 min
0 videní

Informácie o cvičení

Dnes ťa čaká historicky úplne prvé yoga video so Zuzkou Klingrovou na Fitshakeri. Je to jedna z najobľúbenejších tréneriek v Českej republike a my sme šťastní, že sa nám podarilo natočiť s ňou pre vás videjká. Jej cvičenia sú časovo dlhšie (na to dnešné si vyčleň 50 minút) a Zuzka sa v nich snažila ukazovať vždy aj ľahšiu, aj ťažšiu alternatívu cviku - vyber si vždy podľa aktuálnej kondície a flexibility. Ak sa ti joga so Zuzkou bude zdať náročná, odporúčame ti zacvičiť si alternatívne jogové cvičko, ktoré nájdeš pod videom.


A čo ťa dnes čaká? Dnes si Zuzka pre teba pripravila tréning zameraný na hormonálnu rovnováhu. Počas tejto lekcie si zharmonizujeme náš endokrinný systém, ako aj produkciu hormónov v celom tele a upokojíme následky stresu v našom organizme.


Prvých vyše 10 minút budeme venovať dychovým cvičeniam, ktorými sa budeme snažiť upokojiť myseľ a naladiť sa na cvičenie. Medzi dychovými cvičeniami nás čaká aj Striedavý dych, ktorý je aj úlohou tohto týždňa alebo dych Kapalabháti, ktorý očisťuje telo od toxických látok, priaznivo pôsobí na dýchacie cesty, trávenie a náš mozog. Dokonca tiež vyhladzuje jemné mimické vrásky, okysličuje mimické svaly v tvári a masíruje vnútorné orgány. V úvode nás čaká taktiež spievanie mantry Óm - má ozdravné účinky pre našu psychiku, upokojuje naše telo či myseľ (ak ju spievať nechceš, nemusíš...účinky tejto mantry pôsobia aj pri jej počúvaní).


Zvyšok tréningu ťa čakajú rôzne cviky (asány), napríklad jogový drep, ktorý podporuje činnosť vnútorných orgánov v oblasti brucha (v Ázii v tejto pozícii bežne jedia). Pozícia stromu, ktorá zlepšuje rovnováhu tela a je skvelá aj na lepšie sústredenie sa a koncentráciu. Pozícia pyramídy, ktorá upokojuje naše pocity a myseľ, zlepšuje držanie tela a je výborná na stimuláciu vnútorných orgánov v oblasti brucha. Výzvou určite bude pozícia Stoj na hlave - tlmí naše mentálne ja, podporuje endokrinný systém a masíruje vnútorné orgány. Nemaj však obavy, Zuzka ukáže aj variantu pre úplných začiatočníkov.

Na konci videa príjemne spomalíme v záverečnej relaxácii a takto príjemne zharmonizovaní si môžeme užívať zvyšok dňa ;-).

Pomôcky: podložka na cvičenie

NESTAČILO TI alebo si chceš zacvičiť JEDNODUCHŠIE VIDEO? Zahoď stres, upokoj myseľ s Nikol (21 min.)

Pomôcky

Bez pomôcok

Inštruktor

Zuzana Klingrová
Zuzana KlingrováYOGA
Som spolumajiteľkou jogového štúdia v Prahe a programovou riaditeľkou Rezortu Svätá Katarína. Na Fitshakeri sa so mnou môžete stretnúť pri cvičení jogy v programe YOGA , ale aj v harmonickej výzve, ktorá sa začína každý rok začiatkom novembra a končí sa pred Vianocami. Harmonická výzva je po skončení archivovaná, aby si si ju mohla pustiť aj mimo tohto koncoročného obdobia. Výzvu a všetky jej predchádzajúce ročníky nájdeš na stránke programy . Vzdelanie a licencie: ATVS Palestra, Fakulta telesnej výchovy a športu, Univerzita Karlova Hindu University v USA (titul Bachelor of Academic in sport sciences) Športové licencie a osvedčenia z rôznych športových odvetví – zdravotná telesná výchova, potápanie, plávanie, fitnes, výživa a masáže. Venovala som sa štúdiu mnohých štýlov jogy, a to: hatha joga power joga jogová terapia tantra joga kundalini joga joga pre tehotné a po pôrode vin joga fly joga restorative joga v súčasnosti sa hlbšie venujem tantrickým tradíciám v joge a kriya joge (para a ishta yoga) Verím, že prostredníctvom jogy spoznávame nielen sami seba – Om namo narayanaya.
Čítať viac

Zapojené partie

Celé telo
Body background
Strokes
SHOULDERS
CHEST
BICEPS
TRICEPS
FOREARM
ABS
QUADS
CALVES
GLUTES
LATS

Moja poznámka

Vyber si svoje členstvo

Členstvo si môžeš zrušiť kedykoľvek stlačením tlačidla Ukončiť členstvo. Navyše máš u nás 100% garanciu vrátenia peňazí, ak nebudeš spokojná.

Free

0,00 € / mesiac
 • Živé prenosy bez archívu

Vybrať Free

Premium

9,90 € / mesiac
 • Viac ako 1 100 cvičebných videí

 • Viac ako 150 náučných videí o strave

 • Archív videí zo živých prenosov

 • Zľavové kódy do Fitshaker e-shopu

 • Darček v časti Na stiahnutie

 • Notifikácie motivujúce k cvičeniu

 • Štatistiky cvičenia a prehľadný kalendár

Vybrať Premium

VIP

Uvádzacia cena
24,90 € / mesiac
 • Plný obsah PREMIUM členstva

 • Jedálničky na chudnutie s porciami na mieru

 • Rozšírenie jedálnička o 10 receptov každý mesiac

 • Zodpovedanie otázok o zdravej strave e-mailom

Vybrať VIP