Zdravé, rýchle, doma vyrobené salónky 3 x inak!

Kým stoja salónky v obchode takmer desať eur za krabičku, ešte odolávaš. Keď sú v 30 % zľave, váhaš. A keď stoja polovicu, podľahneš. Povešiaš ich na stromček a po Vianociach všetky zješ. Spoznala si sa v týchto slovách? Alebo salónkam a kolekciám jednoducho nevieš odolať za akúkoľvek cenu a za akýchkoľvek okolností? Pozor, pozor! Tento rok bude revolučný. Ak sa necháš inšpirovať týmito salónkami! Sú krásne, chutné, sladké, zdravé a s láskou vyrobené :-).

1. Oriešky v čokoláde

Za týmto názvom nehľadaj žiadne tajomstvá. Budeš potrebovať iba veľké jadrá vlašských orechov a kvalitnú čokoládu. Jadrá polej roztopenou čokoládou a nechaj stuhnúť na chladnom mieste. Potom ich len krásne zabaľ a sú pripravené zdobiť tvoj stromček.
“Lenivý tip”: Kto sa bojí, že tento proces nezvládne, môže hľadať (napríklad v zdravých výživách) oriešky v čokoláde. Tu však pozorne čítaj zloženie čokoládovej polevy!

fitshaker_blog_salonky_Orechy v cokolade 2

2. Raw-lónky

Priaznivci RAW stravy alebo len RAW dobrôtok, mysleli sme aj na vás. O guličkách a tyčinkách si už určite počula, ale napadlo ťa vyrobiť si takéto salónky? Tie naše sú z datlí, chia semienok, vlašských orechov, kakaa a sušených sliviek. Tvoje však môžu byť úplne iné. Hrozienka, škorica, orechy, perníkové korenie, brusnice a mnoho ďalšieho. Kombinácií je veľa a zloženie závisí na tvojej fantázii. Stačí len dobre rozmixovať dopredu namočené datle či slivky a do hmoty primiešať, čo ti príde pod ruku. Ale rozhoduj sa rýchlo, aby si ich do Štedrého dňa stihla aj zabaliť :-).

“Lenivý tip”: Ak sa ti nechce, nestíhaš, prípadne sa bojíš o svoj mixér, ktorý nemusí toľkú masu ovocia a orieškov zvládnuť, vôbec sa nemusíš trápiť. Navštív obchod so zdravou výživou a kúp si zopár RAW tyčiniek, ktoré nakrájaš a len pekne zabalíš.

IMG_2969

3. Salónky s prekvapením

Aj keď ide o neuveriteľne jednoduchý “recept”, nemohli sme si ho odpustiť. Sušená slivka s orieškovým prekvapením vo vnútri. Ak miluješ spojenie týchto dvoch chutí tak ako ja, na salónky z obchodu si už ani nespomenieš. Ak by ti však chýbala čokoláda, neváhaj slivky poliať tak, ako v prvom recepte. A všetky povinne zbaliť, aby ťa nelákali.

walnuts-649721_1280

Bonus pre šikovných – Pomarančové salónky

A na záver jeden zložitý recept. Alebo aspoň najzložitejší zo všetkých :-).

Čo budeme potrebovať?

  • 200 g vlašských orieškov
  • kôru a šťavu z 1 chemicky neošetreného pomaranča
  • 2-3 lyžičky domáceho džemu
  • kvalitnú horkú čokoládu

Ako budeme postupovať?

1. Vlašské orechy pomelieme. Pridáme k nim šťavu a kôru z pomaranča.

2. Dobre premiešame a vytvoríme cesto.

3. Ak by bolo sypké, pridáme pár lyžičiek obľúbeného džemu.

4. Cesto vložíme aspoň na hodinu do chladničky, aby sa s ním dobre pracovalo.

5. Z chladnej zmesi vytvoríme salónky, ktoré môžeme poliať roztopenou vysokopercentnou čokoládou.

vianočné ozdoby

TIP: Salónky zabaľ do vianočného baliaceho papiera a previaž stuhou. Môžeš sa kreatívne vyžiť a doplniť ich o rôzne nálepky alebo ich sama pomaľovať. Nech už si ich dozdobíš akokoľvek, pôjde o originálne kúsky, ktoré na stromčeku krásne vyniknú.

Ak si aj ty doma nejaké salónky vyrábaš, podeľ sa s nami o recept, nech sa navzájom inšpirujeme :-).

Vianočný darček pre každú ženu? Fitness diár 2018

zdravý darček

 

 

Baška Línek

Manažérka šťastia vo Fitshaker
Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych.
Milujem jógu, dlhé prechádzky, silový tréning, beh, squash, plávanie, turistiku, komiksy, pekné oblečenie, samovzdelávanie, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov.
Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)
Baška Línek

Článok bol pridaný dňa 22/12/2015 a zaradený do kategórie: ReceptyVianočné   |   Autor: Baška Línek

Komentáre