Veľká noc bez priberania! 11x recepty zdravo a chutne

Veľkonočné sviatky sú za dverami. Ak premýšľaš, čo upiecť, či prichystať na pohostenie pre návštevy, no chceš to mať v zdravom šate, u nás si na správnej adrese. Ponúkame ti na výber plnené rolády na slano, varianty na slávnostný nedeľný zdravý koláč, ale aj výslužky pre šibačov. Ak si čoko-fanúšik, alebo uprednostňuješ menej sladké koláče, stále si vyberieš. Ktorých z týchto receptov vyskúšaš aj ty?

Plnená špenátovo-vajíčková roláda

Roláda nielen skvelo chutí, ale aj dobre vyzerá. Netradičnú zelenú farbu jej dodáva špenát. Je naozaj jednoduchá na prípravu a krásne osvieži napríklad aj nedeľný raňajkový stôl.

vajickova rolada so spenatom

Fantastická karfiolová roláda na slano

Ďalší skvelý tip na roládu. Tentokrát z karfiolu. Ak by tvoj partner namietal, že on zdravé nechce, povedz mu, že je to slovenské sushi. Možno ho ukecáš. ;-)

roláda z karfiolu

Veľkonočná zeleninovo-vajíčková roláda zo špaldovej múky

Roláda po tretie. Experimentovania s cestom bolo dosť, teraz ti ponúkame roládu zo špaldovej múky. Vďaka náplne z rôznych paprík bude na tanieri hrať farbami.

Domáce kakaové vence zdravo

Týmto kakaovým pokušením sa veru zavďačíš nielen rodine, ale určite aj šibačom. Podávaj ho na raňajky, alebo k poobednej kávičke.

veľkonočný veniec na sladko

Sviatočný čokoládový srnčí chrbát bez múky

Čo takto koláčik bez žiadnej múky? Ocenia ho určite všetci bezlepkáči, ale nepohrdnú ním zaiste ani ostatní.

snrční chrbát s čokoládou na Veľkú noc

Čoko-banán fitness torta za 15 minút

Mala si toho napečeného neúrekom, ale doma ti to stihli zjesť skôr, ako bola nedeľa ráno? Alebo si nemala doteraz čas a chcela by si rýchlo niečo pripraviť? Táto torta je presne pre teba. Vyzerá, ako keby si mu venovala hodiny, pričom ti stačí 15 minút.

torta z banánov a čokolády

Hriešne dobrá mrkvová torta s orieškami

O tom, že vynikajúce koláče nemusia byť len z čokolády, ale napríklad aj z takej mrkvy, ťa presvedčíme určite týmto receptom. :-)

mrkvovo oriešková torta

Nepečená extra tvarohová torta bez múky a cukru

Tortička je síce snehobiela, ale nech ťa to nemätie. Nemusí v tebe vzbudzovať farbu snehu, ale naopak, farbu prvých jarných kvietkov na strome. Určite sa hodí aj hocikedy cez rok, ale prečo si ju nedopriať teraz cez sviatky?

biela tvarohova torta s ovocim

Hriešne dobrý čokoládovo-banánový zákusok bez múky

Vynikajúca dobrota, ktorá si u teba nájde svoje miesto bezpochyby aj mimo sviatočných dní. Vynikajúco sa hodí ku kávičke.

čokoládový koláč

Čokoládové mini tortičky (nielen) pre šibačov

Mnohé z nás to nemáme veľmi radi, ale ak dodržiavame tradície, každý rok sa necháme vyšibať či pooblievať. A za odmenu dostane šibač sladkú výslužku. Tento rok môžeš tradičné čokoládové vajíčka vymeniť napríklad aj za takéto jahodami plnené mini tortičky.

minitortičky plnené jahodami

Domáce kokosové guľky raffaelo, hotové za 20 minút!

Ako ďalšiu náhradu čokoládovej výslužky odporúčame skúsiť tieto doma vyrobené raffaello guľky. Stačí ich pekne zabaliť a šibači si ich môžu odniesť so sebou aj domov. :-)

kokosove gulky

Hádam sme ti ponúkli inšpiráciu na veľkonočné (ne)pečenie. Prajeme ti pohodové prežitie veľkonočných sviatkov, veľa šibačov a nech si celý rok zdravá a krásna ako repa! :-)

Katarína Vrbičanová

Článok bol pridaný dňa 11/04/2017 a zaradený do kategórie: ReceptyVeľkonočné   |   Autor: Katarína Vrbičanová

Komentáre