Vianočné čokoládové kocky s tajnou ingredienciou

So sviatočnými chvíľami sa mi spájajú všakovaké maškrty. Niečo, čo pečiem hocikedy počas roka skombinujem s netradičnými surovinami. Nie vždy tieto experimenty dopadnú dobre, no dnes ráno som z trúby vytiahla neskutočnú dobrotu! Poriadne čokoládovú bez masla, margarínu, a dokonca bez čokolády. Ako dosiahnuť lahodnú krémovú chuť? Avokádom a pravým kakaom! Tadááá, a tajomstvo čokoládového zákusku, pri ktorom aj Sacherova torta bledne závisťou, je odhalené :-). Otestuj ho sama.

Čo budeme potrebovať?

  • 1 zrelé avokádo
  • 3 vajíčka
  • 150 g bieleho jogurtu
  • 2 lyžice trstinového cukru
  • 2 lyžice medu (príp. iného sladidla)
  • ½ hrnčeka vody
  • ½ hrnčeka kakaa
  • 1 hrnček kokosovej múky (alebo inej, podľa tvojho výberu)
  • štipku bourbon vanilky alebo 1 vanilkový cukor

Ako budeme postupovať?

1. V miske vymixujeme vajíčka, avokádo a jogurt, pokiaľ nebude zmes hladká. Do tejto zmesi pridáme ostatné suroviny a opäť vyšľaháme hladkú zmes. Nezľakni sa, ak bude trochu hustejšia. Niekoľkými kvapkami vody konzistenciu ľahko pozmeníš. Dávaj však pozor, aby nebola príliš “blatová”.

2. Cesto vylejeme do ľubovoľnej formy – podľa toho, aký tvar zákusku si praješ. Nemusí byť vysoká – cesto nevyrastie a koláč bude presne taký, aký ho do formy vleješ pred upečením.

3. Po 35-tich minútach v rúre vyhriatej na 180 stupňov je koláčik hotový.

čokoládové kocky

vianočné recepty čokoládové kocky

vianočné pečivo čokoládové

čokoládový koláč

Prajem lahodné vychutnávanie :-).

 

 

zdrave dezerty

 

Ďalšie tipy na lahodné koláčiky:

Hriešne dobré brownies na zdravý spôsob

Fantastické orieškové rezy

Čokoládovo-hruškový fitness koláč

Baška Línek

Manažérka šťastia vo Fitshaker
Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych.
Milujem jógu, dlhé prechádzky, silový tréning, beh, squash, plávanie, turistiku, komiksy, pekné oblečenie, samovzdelávanie, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov.
Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)
Baška Línek

Článok bol pridaný dňa 09/12/2015 a zaradený do kategórie: Fitness dezertyReceptyVianočné   |   Autor: Baška Línek

Komentáre