Nevynechaj strečing po cvičení! Tento ti nezaberie ani 4 minúty

Po každom tréningu by sme mali venovať pár minút strečingu. Ak ho nevynechávame, pravidelným naťahovaním si zlepšíme rozsah pohybu, uvoľňujeme stuhnuté svalstvo, celkovo udržiavame naše telo flexibilnejšie. Zároveň nám efektívne pomáha odplavovať odpady látkovej premeny. Prinášame ti krátky 4-minútový strečing, ktorý si môžeš zacvičiť po tréningu aj ty. ;-)

# 1.cvik

Postavíme sa čo najširšie. Obidve chodidlá smerujú dopredu, tlačíme do vonkajšej hrany chodidla. Prenášame váhu zo strany na stranu.

Na každú stranu 8x.

strecing noh

 

# 2.cvik

Postavíme plank na vystretých rukách. Jednu nohu prenesieme medzi dlane tak, aby koleno na tejto nohe nepredbehlo špičku. Druhé koleno na vystretej nohy položíme na zem, špičku takisto položíme a ťaháme vzad, panvu tlačíme vpred a tak natiahneme predné stehno na zadnej nohe. S nádychom vytiahneme paže hore, spojíme dlahe a ideme do záklonu. Vydržíme zopár sekúnd. Vymeníme strany.

polmesiac

 

# 3.cvik

Plynule prejdeme cez vystreté nohy vpred, ostaneme v predklone. S výdychom pokrčíme kolená a čupneme si. S nádychom opäť vystrieme len nohy, tlačíme zadok hore.

Opakujeme aspoň 4x.

strečing na nohy

 

# 4.cvik

Prejdeme do pozície child pose – sadneme si na päty, bruško aktívne tlačíme na chrbát a ruky vystrieme pred seba. Dlane zatláčame pevne do podložky, lakte sú vystreté, hlava voľne položená na podložke.

regeneracia

 

# 5.cvik

Posadíme sa s nohami naširoko od seba. Chodidlá flexujeme a s výdychom ťaháme hrudník k zemi medzi nohy. Ak ťa nepustí rozsah, stačí ak precupitáš prstami na rukách čo najďalej ale chrbát držíš vystretý. Koho pustí rozsah, položí si lakte na zem a uvoľní aj hlavu.

Chvíľočku predýchame a pritiahneme sa k jednému kolenu, opäť vrátime cez stred a to isté k druhému kolenu.

strečing

 

# 6.cvik

Spojíme nohy, nadvihneme od zeme a ruky podsunieme pod kolená. Vyvesíme hlavu a necháme ju voľne padnúť ku kolenám.

strecing

 

# 7.cvik

Sadneme si do tureckého sedu, s nádychom vytiahneme ruky čo najvyššie, s výdychom zaguľatíme chrbát, ďalší nádych otvoríme paže a zadržíme dych. S výdychom uvoľníme. Zopakujeme 2-4x.

po cviceni

Posledný výdych ide len k čelu, nasleduje nádych, výdych k srdcu, nádych a s výdychom uvoľnenie.

trening

Ak ti viac vyhovuje video, pusti si ho a natiahni sa po tréningu. ;-)

 

 

Tento krátky strečing si môžeš dať po cvičení, alebo aj len vtedy, ak sa ti cvičiť nechce, ale chceš pre seba urobiť aspoň niečo. ;-)

Tréningy s Di, ale aj inými trénermi nájdeš v našom online fitku Fitshaker:

plan na chudnutie

 

Najprv si zacvič a potom si daj strečing:

10-minútový tréning na brucho od trénerky Diana Hô Chí

VIDEOTRÉNING: Cvičenie na spevnenie zadku a nôh

HIIT cvičenie na spodnú časť tela

Diana Hô Chí

Článok bol pridaný dňa 29/08/2019 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Diana Hô Chí

Komentáre