Namiesto porovnávania JABLKUJ!

Pozeráš sa do zrkadla a hovoríš si: „Ešte stále nemám také vyrysované brucho ako Zuzka. A zadok nemám zďaleka taký pekný ako Lucka. Ach jaj, kedy to konečne dosiahnem?“ Tak vieš čo? Prestaň už konečne s tým! Porovnávať sa a súdiť seba alebo kohokoľvek iného je úplne zbytočné. Úplná strata času. Prečo?

Nikto iný nie je vyrobený podľa receptu na Miriam Štolfovú. Nikto iný, len Miriam Štolfová. Keď ju pán Boh vyrábal, použil špeciálny recept a špeciálne ingrediencie. Pretože Miriam dostala do vienka presne tie veci, ktoré jej na tomto svete pomôžu plniť svoju úlohu, svoje poslanie. A má presne také telo, aké k tomu potrebuje. Rovnako postupoval, keď vyrábal teba.

miriam štolfová

Každý, každučký človek z tých miliárd, čo sú na zemi, je vyrobený podľa špeciálneho receptu jedinečného len a len pre neho. Pretože každý sem prišiel so špeciálnou úlohou, poslaním, ktoré môže splniť len a len on. A je na to predurčený práve tým, že má k tomu určené vlastnosti, schopnosti, vedomosti, vedenie.

 

Tak prečo by sme mali porovnávať hrušky s jablkami?

Nech porovnávame akékoľvek 2 osoby, vždy je to porovnávanie hrušiek s jablkami.

Einstein raz povedal:

„Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.“. 

Každý z nás je génius na niečo iné. Každý z nás je vyrobený podľa špeciálnej formičky. Neporovnateľnej so žiadnou inou. Jeho duša, aj jeho telo. Tí, ktorí súdia, to EŠTE nepochopili. Keď to pochopia, prestanú súdiť.  A ty si už pochopil(a), tak sa ideme toho blbého zvyku zbaviť, dobre?

život

 

Mám pre teba parádnu hru, vďaka ktorej sa tohto zlozvyku zbavíš:

Keď sa pristihneš, že niekoho porovnávaš alebo posudzuješ, povieš slovo: JABLKO.

Je to slovný kód, ktorý ťa upozorní na to, že jablko nie je hruška.

Ak k sebe na túto hru nájdeš parťáka, kamošku, je to ešte lepšie. Pretože parťák si všimne, že porovnávaš a posudzuješ. Ty si to práve vtedy NEmusíš uvedomiť. 

sebaláska

Od dnes, od tejto chvíle začínaš “jablkovať”! Aby si hlboko do svojho podvedomia aj bunkovej pamäti zapísal(a): Ja som jedinečná bytosť v celom vesmíre a priľahlom okolí. Som správne tak, ako práve som.

 

Autorka textu: Mgr. Miriam Štolfová (autorka a riaditeľka Školy hrou pre dospelákov; www.miriamstolfova.sk)

 

Tento textík bol vytvorený špeciálne pre náš Fitness diár 2019. Ani v novom Fitness diári 2020 však nechýba stránka od Miriam pre teba. ;-) 

diar 2020

 

Ak máš trošku viac času, nakukni aj sem, či sa ti nejaká téma nepozdáva:

Ako získať zdravé spojenie so svojím telom?

Nebuď perfekcionistka. Je normálne, že niečo nevyjde

Nauč sa sebaláske a začni mať lepší život

Lucia Švaral

Článok bol pridaný dňa 01/12/2018 a zaradený do kategórie: Sebarozvoj a motiváciaVšeobecné   |   Autor: Lucia Švaral

Komentáre