Zuzka Light

Zuzka Light

Cvičí

INTENSE

O mne

Ahoj, som Zuzka Light a môžeš sa so mnou stretávať tu na Fitshakeri v programe Intense with Zuzka Light. Pôvodom pochádzam z Českej republiky, ale už 7 rokov žijem v Amerike. Cvičeniu a zdravej výžive sa venujem už viac ako 10 rokov. Momentálne pôsobím ako Fitness trénerka a Holistic Health Coach.

Mojím návodom, ako dosiahnuť sexy vyformované telo je, cvičiť každý deň, zdravo sa stravovať a nepoľavovať v progrese. Mám pre teba tréningy, ktoré sú zábavné, intenzívne, krátke, ale hlavne vysoko efektívne. Zastávam názor, že cvičiť by sme mali každý deň, čo neznamená, že musíme dvíhať nejaké ťažké činky, alebo behať maratón.

Týždenný rozvrh tréningu by mal byť metodický a zahŕňať rôzne typy a rozmanitosť cvičení, aby sme dosiahli naozaj skutočné výsledky a rozvíjali atletické schopností – cardio, silu, vytrvalosť, flexibilitu a mobilitu. Do týždenného harmonogramu by sme mali zaradiť aj dni aktívneho odpočinku.
Moje dni aktívneho odpočinku sú streda a nedeľa. Väčšinou si tieto dni prestrečujem celé telo alebo zacvičím jogu. Ty si môžeš ísť napríklad aj zaplávať, ísť na dlhú prechádzku, na bicykel alebo korčule. Za aktívny odpočinok považujem akúkoľvek aktivitu, ktorá nie je intenzívna, ale aj napriek tomu sa hýbeme. Najdôležitejšie je to, aby sme nesedeli na zadku, aby sme sa hýbali, prekrvili celé telo a aby svaly, ktoré tak ťažko pracujú počas každého cvičenia, aby si oddýchli, dostali živiny, ktoré potrebujú a aby sa opäť zotavili. Ostatné dni mimo aktívneho oddychu sa snažím svoje telo poriadne potrápiť.

Preferujem krátke intenzívne tréningy, ktoré aj mne pomohli so skutočnou transformáciou. Keď som mala 20 rokov, mala som celulitídu. Dnes je preč! :-) Daj mi 15 minút denne a ja z teba „vyždímam“ poslednú kvapku energie. Po čase môžeš vidieť celé naše spoločné snaženie nie len zvonku, ale aj zvnútra, pretože z teba urobím ďaleko sebavedomejšiu a vytrvalejšiu osobnosť, a to s naozajstným sebavedomím. Tak poďme na to!

Kontakt:
www.zuzkalight.com
Facebook: Zuzka Light
Instagram: @zuzkalight