Matúš Špirko

Matúš Špirko

Cvičí

Sexy postava - novoročná výzva 2020

O mne

Verím, že som sa narodil preto, aby som ľudom pomáhal schudnúť, zmeniť ich myslenie a naučil ich inak žiť. Vnímam to ako svoje životné poslanie, ktoré ma napĺňa keď vidím ako to mení životy ľudí k lepšiemu.

Moja cesta začala už keď som mal 13 rokov. Skončil som v nemocnici a mal som také silné migrény, že som si necítil polovicu tela. Lekári zistili, že mám vysoký krvný cukor a zápal v oblasti dutín. Povedali mi, že to veľmi úzko súvisí s mojím stravovaním. Síce som veľa športoval, ale moja strava bola katastrofálna. Zameriaval som sa na vodu osladenú sirupom, keksíky, biele pečivo, makovníky a podobne. Dnes môžem povedať, že som svojmu telu nedodával žiadnu výživu a preto mi dalo telo poriadny signál.

Keď mi lekári v nemocnici povedali, že môj zdravotný stav súvisí so stravou, naštartovalo ma to. Začal som čítať obrovské kvantá lietaratúry o stravovaní a tieto informácie som aplikoval do svojho života. Videl som na sebe výsledky a môj zdravotný stav sa zlepšil. Vtedy som si povedal, že ak to funguje mne, môže to fungovať aj iným a veľmi rád im takto pomôžem.

O krátky čas neskôr sme ako mladí chalani v puberte chceli niečo robiť so svojou postavou a tak sme s kamošmi začali cvičiť v domácky vyrobenej posilňovni. Vedel som, že informácie ma posúvajú vpred a preto som sa rozhodol načerpať aj informácie o cvičení. Vďaka tomu som mal veľmi dobré výsledky vo formovaní postavy a moji kamaráti si to všimli. Začali sa ma pýtať o rady, neskôr aj tréningové a stravovacie plány. To bol počiatok mojej trénerskej kariéry.

Časom som sa dostal do stavu, kedy ma už ľudia poznali ako trénera, ale ja som chcel pomôcť úplne každému a preto som netrpezlivo vyhľadávať rôzne nové metódy až som narazil na jednu, ktorá ma totálne nadchla. Súvisela s psychológiou a to ma pohltilo. Vďaka nej sa zvýšila úspešnosť premien, ktoré som s ľuďmi robil.

Chcel som ísť ešte ďalej a do ešte väčšej hĺbky a v tom momente sa stala situácia kedy mi moja klientka povedala: „Matúš, čo ty môžeš vedieť o nadváhe a obezite, veď si celý život chudý.“ To ma naštartovalo a povedal som si oukej, tak ja to skúsim. Rozhodol som sa dobrovoľne pribrať 25kg, aby som po psychickej a fyzickej stránke pochopil ľudí s nadváhou a obezitou. Bolo to moje najlepšie rozhodnutie. Dozvedel som sa celú radu vecí, ktoré sa nepíšu nikde v knihách a vďaka tomu sa vedel lepšie vcítiť do ľudí s týmto problémom a vďaka tomu im teraz viem lepšie pomôcť na ich ceste premenou.

Počas svojej cesty som napísal tri knihy o chudnutí, aby som širokej verejnosti odovzdal tie najefektívnejšie informácie o chudnutí s názvami „Toto nie je diéta, to je život.“, „Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život.“, „24 tipov a trikov pre chudnutie a priberanie.“, ďalej sa mi podarilo natočiť aj film s názvom „Premena“, ktorý zachytáva moju vlastnú premenu a teda priberanie a chudnutie 25kg.

Realizujem navyše aj prednášky a kurzy chudnutia naživo, aby som ľuďom sprostredkoval tie najefektívnejšie postupy z oblasti chudnutia.

Absolvované vzdelanie (popredné kurzy):

  • Precision nutrition Level 1- certifikát z Kanady koučing klienta v oblasti premeny (strava, tréning, myslenie)
  • Life coach training institue- certifikát z Ameriky v oblasti mentálneho trénera
  • Tréner v kulturistike, fitness a silovom trojboji 1. stupňa
  • Kurz Vysoká škola strečingu

Web: www.trenerludi.sk
FB: matus spirko- trener ludi