Fredy Ayisi

Fredy Ayisi

Cvičí

Yoga

O mne

”Objavujme svoje schopnosti.

Posúvajme hranice svojich možností.

Spoznávajme sami seba.

Tvorme svoju osobnosť”

Moja yoga je iná, je to dych, energia, pohyb a príbeh, s ktorým Ťa počas svojej lekcie prevediem. Keď mi budeš dôverovať, počúvať čo hovorím a koncentrovať sa na moje slová, tak Ťa na záver dovediem k pocitu oslobodenia.

Moje lekcie yogy striedajú mantry, pranayamu, pohyb prepojený s dychom. Každý jeden pohyb, tak ako na seba nadväzuje, má logiku. A popri tom celom sa vždy snažím odovzdať kúsok informácie z ôsmych stupňov uceleného systému yogy. Nenásilne, nenútene, tak ako elegantné pohyby asán v sprievode dychu. Na záver krátka meditácia a okamžitý efekt uvoľnenia v savasane.

Možno Ťa zaujíma ako som sa dostal k yoge? Jednoducho mi bola predurčená a k mojej osobe patrí odjakživa. Keď som mal dvanásť rokov, začal som cvičiť karate. Ako doplnkovému cvičeniu som sa venoval yoge.

V pätnástich rokoch som sa ponoril hlbšie, začal študovať knihy východných filozofií a už vtedy som yogu vnímal duchovnejšie než systém asán. Yoga sa pre mňa stala hlavnou životnou cestou. A preto som založil v Bratislave prvé yogové štúdio Yoga Vidyalaya, organizujem festival Shantiloka, vydávam yogové DVD, školím nových lektorov.

Som športovec, tanečník a nadšený cestovateľ. Organizujem poznávacie a dobrodružné zájazdy do Thajska a Indie, kde sa delím o svoje zážitky. Ale aj sám celý život študujem. Môj učiteľ je Swami Achintyananda, môj drahý priateľ, poradca a guru z Indie.

Nie sú k dispozícií žiadne ukážky.