7 zdravých reštaurácií v Bratislave – kde ich nájsť? časť 2

Náš najčítanejší článok obsahujúci zdravé reštaurácie sa konečne dočkal pokračovania. Všetky vaše rady a odporúčania v komentároch sme vyskúšali a tak ti prinášame zoznam ďalších zdravých reštík v našom hlavnom meste, ktoré sa určite oplatí vyskúšať.

Prvú časť článku 7 zdravých reštaurácií v Bratislave – nájdeš TU

 

1. Deli – famózny šalátový bar vo Fresh markete

Ak si myslíte, že šalát môže vyzerať len ako miska plná zelených listov, z ktorých sa chutne nenajete, príďte do Deli. Nájdete tam šalátový bar, z ktorého vám namiešajú poriadnu porciu. A dokonca aj vynikajúco chutí! O tom svedčí aj množstvo ľudí, ktoré sa v Deli počas obeda nachádza.

Môžete si dať šalát zložený zo všetkého, čo ponúkajú, alebo vynechať niektoré z dobrôtok. Na výber je kus kus, cvikla, čerstvá zeleninka, šošovica, cícer, fazuľa, zemiaky, cestoviny a cícerová, či zeleninová omáčka. Všetko veľmi dobre ochutené a čerstvé. Budete mať problém zjesť ho celý, pretože vďaka strukovinám úžasne zasýti.

Počas obeda si možno pár minút postojíte kým prídete na rad, ale miesto na sedenie nájdete vždy. Šalátiky dávajú do umelých misiek, takže ak všetko nezjete, iba si ho zavriete a vezmete so sebou. Alebo ešte lepšie – môžete si ho vziať so sebou celý a zjesť na neďalekej Kuchajde.

Za malý šalát zaplatíte: 3,50- EUR, za veľký 4,50-EUR. V ponuke majú aj vynikajúce polievky. Ak si dáte polievku + malý šalát, zmestíte sa do 5-tich Eur a verte, že budete mať problém zjesť to celé. Vrelo odporúčame :-).

Túto reštauráciu máme obzvlášť radi, lebo ako jediná z tohto zoznamu spĺňa aj nároky vodičov, teda bezproblémové parkovanie pred Fresh Marketom na Tomášikovej.

fitshaker-blog-restauracia-deli-vo-fresh-markete-2

 

2. Bioland- útulná reštaurácia neďaleko centra

Táto reštaurácia síce nie je veľká, ale v ponuke majú na každý deň lákavé zdravé menu. Každú stredu dokonca aj RAW menu. Reštaurácia je s obsluhou, takže stačí prísť a čakať na usmiate čašníčky :-).

Ceny obedového menu sú prijateľné, 4,80-EUR zaplatíte za polievku a hlavné jedlo. Ceny dezertov sú už o čosi drahšie. Stoja od 2,10-EUR do 3,50-EUR. Výhodou je bio obchod, ktorý patrí k reštaurácií. Takže zabijete „dve muchy jednou ranou“- aj sa najete, aj si kvalitne nakúpite. V tomto bio obchode totižto nájdete aj bio zeleninku, ovocie, či mäsko.

Nevýhodou je však parkovanie (ako aj v prípade ostatných reštaurácii v tomto článku). Ale ak vám neprekáža za parkovanie si zaplatiť, oproti bio obchodu sa nachádza podzemná platená garáž na Mýtnej.

http://www.bioland.sk/restauracia.aspx

fitshaker-blog-zdrave-restauracie-v-bratislave-bioland

3. Soupa bistro – bistro nielen so skvelými polievkami

Neďaleko Zochovej ulice nájdete bistro, kde sa dokážete rýchlo a zdravo najesť. Veľký výber obedového menu a skvelé ceny. Dokonca menší jedáci si môžu zvoliť  menšiu porciu, ktorá je za super cenu (pre ženy ako stvorená). Na výber máte aj veľkú ponuku dezertov, z ktorých si nebudete vedieť vybrať (každý totižto vyzerá na zjedenie :-) ). Príjemné prostredie, výhodná poloha, chutné a zdravé jedlá…čo viac si môžeme priať :-).

Ich aktuálnu ponuku menu nájdete na ich web stránke tu: http://www.soupa.sk/menu.html

fitshaker-blog-restauracia-zdrava-soupa-bistro

4. Veglife – vegetariánska reštaurácia

Neďaleko Medickej záhrady, oproti nemocnici Staré mesto sa nachádza vegetariánska reštaurácia Veglife. Opäť sme mali problém s parkovaním, ale po dlhšom pátraní sme úspešne zaparkovali ( síce sme našli iba platené miesto…ale boli sme radi aj za to).

Vo Veglife majú počas obeda na výber zo 4 jedál, ktorých porcie si volíte sami. Vlastne si môžete nabrať aj z každého, pretože si naberáte sami.  Či už podľa toho, ktoré jedlo vám je sympatické, alebo na čo máte chuť. Cena sa určuje podľa váhy- za každých 100 g zaplatíte 1-Euro. Síce nikdy neviete koľko za obed zaplatíte, ale do piatich eur sa najete až až.

Ich obedové menu si môžete pozrieť tu: http://www.veglife.sk/index.php/obedove-menu

fitshaker-blog-restauracia-zdrava-veglife

5. Govinda – netradičná vegetariánska reštaurácia na Obchodnej

Stretli ste už niekedy v starom meste skupinku ľudí oblečených v akýchsi zaujímavých plachtách a vyspevujúcich „hari krišna“? Ak áno, táto skupinka ľudí je z reštaurácie Govinda, ktorú nájdete na Obchodnej ulici. Musíte veľmi dobre pozerať, aby ste ju neprehliadli, pretože je tak trošku zašitá.

Nachádza sa v pivničných priestoroch, je však veľká a s miestami väčšinou nie je problém. Na obsluhu v nej však nečakajte, pretože musíte si ísť objednať sami. Na výber máte niekoľko možností – opäť podľa toho, či ste väčší alebo menší jedák.

Pre tých menších (taká akurát porcia pre ženy) ponúkajú tradičné menu malé za 3,80-EUR. Väčší jedáci si môžu dať veľké tradičné menu za 4,80-Eur, z ktorého sa môžu aj 3x otočiť na duplu (to však neodporúčame, lebo už po dojedení jedného budete plný :-D).

A pre ešte väčších jedákov ponúkajú gurmán menu, alebo rádža menu, ktoré je extra veľké.  Menu je vždy zložené z polievky, ryže, sabží (z hlavného zeleninového jedla), z dvoch šalátov a z dvoch čatní (z jemne pikantných omáčok).

Výhodou Govindy je, že v  cene každého menu máte aj vodu. Ak by ste si chceli dať aj dezertík, chuťové bunky sa vám začnú rýchlo zbierať pri pohľade na ne. Keď si však prečítate ich zloženie a zistíte, že v každom jednom je okrem orechov a sušeného ovocia aj cukor, mnohých zdravo sa stravujúcich chuť hneď prejde. My sme nakoniec neochutnali žiadny(cukru sa snažíme čo najviac vyhýbať).

Kde Govindu presne nájdete, zistíte tu: http://www.govinda.sk/govinda-bratislava/ .

fitshaker-blog-restauracia-zdrava-govinda-hare-krishna

6. Vegan bar – najmenšia reštaurácia v Bratislave?

Má totižto iba dve miesta na sedenia. A nech vyzerá z vonka akokoľvek zvláštne a divne, varia v nej veľmi chutne. Odporúčame si jedlo nechať zabaliť, vziať so sebou a zjesť v najbližšom parku na slniečku.

Na výber je každý deň iba  jedno jedlo a jedna polievočka, avšak cena je dobrá- zmestíte sa do 5-Eur za celé menu.  Jedlá sú z kvalitných surovín bez pridaných aditív (aspoň tak sľubujú na stránke ).

Nájdete ju cca 5 minút od autobusovej stanice Mlynské Nivy a neďaleko Eurovei. Je to skvelá alternatíva ako sa rýchlo najesť – tzv. zdravý fast food :-). Alebo ak Vegan bar nemáte vôbec blízko, môžete si nechať jedlo doniesť priamo k vám domov a využiť donáškovú službu, ktorú taktiež ponúkajú.

Každý deň  nájdete nové menu na ich Facebookovej stránke : https://www.facebook.com/vegan.bar.ba

fitshaker-blog-restauracia-vegan-bar

7. City Vegetarian – ďalšia populárna vegetariánska reštaurácia na Obchodnej

V tejto reštike sme boli len raz. A to ešte pred tým, ako sme začali pripravovať Fitshaker blog (aj preto nemáme originál fotku). Nachádza sa na poschodí nákupnej pasáže City Point na Obchodnej.

Ako už názov napovedá, aj v tejto reštaurácii budete márne hľadať mäso. Odporúčame však dobre si popozerať výber jedál, ľahko sa tam objaví aj čosi vyprážané. A takým jedlám sa mi osobne snažíme vyhýbať. Výhodou je však naozaj veľký výber jedál, takže si určite vyberiete.

Menu hľadajte na ich Facebook stránke TU

fitshaker-blog-restauracia-city-vegetarian
Zdroj fotky: Facebook stránka reštaurácie City Vegetarian

 

A je to! Už máme dokopy 14 zdravých reštaurácií, kam sa v Bratislave oplatí zablúdiť. Vaše zvyšné tipy, ktoré ste nám napísali pod prvým článkom sme sem nedali z dôvodu, že sme ich nepovažovali zdravé až do takej miery ako týchto sedem vybraných. Alebo sme možno len nemali šťastie na dobré menu.

Lucia Švaral

Spoluzakladateľka, inštruktorka a redaktorka vo Fitshaker
Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).
Lucia Švaral

Článok bol pridaný dňa 24/06/2014 a zaradený do kategórie: Stravovanie   |   Autor: Lucia Švaral

Komentáre